Denagard 45%

Назва: Денагард 45% водорозчинний порошок   (антибактеріальний ветеринарний препарат для системного застосування)

Склад: 1 г препарату містить діючу речовину: тіамулін гідроген фумарат – 450 мг.Допоміжні речовини: лактоза моногідрат.

Фармацевтична форма: Водорозчинний порошок для перорального застосування.

Фармакологічні властивості: тіамулін – напівсинтетичний антибіотик, який належить до групи плевромутиліну. Антибіотик володіє бактеріостатичною дією, гальмуючи синтез білка у чутливих до нього мікроорганізмів. Препарат активний проти грампозитивних та грамнегативних мікроорганізмів (Brachyspira innocens, Brachyspira pilosicoli, Leptospira spp., Clostridium perfringens, Streptococcus spp., Staphyloccocus spp., Erysipelothrix rhusiopathiae, Listeria monocytogenes, Pasteurella multocida, Actinomyces pyogenes, Actinobacillus spp., Fusobacterium spp., Klebsiella pneumoniae, Haemophilus spp., Bacteroides spp., Campylobacter coli, Law sonia intracellular is), а також хламідій та мікоплазм (,Mycoplasma hyopneumoniae, Mycoplasma hyosynoviae, M. hyorhinis, M. bovis та інші). Тіамулін накопичується в яйцях індичок так само, як і у яйцях курей.

Вид тварин: Свині, свійська птиця (бройлери, молодняк птиці, несучки та насідки, індики та індичата).

Показання до застосування: Свині: лікування тварин, хворих на дизентерію, а також при захворюваннях органів дихання (комплекс респіраторних захворювань – КРЗ, плевропневмонія), що спричинені мікроорганізмами, чутливими до тіамуліну. Свійська птиця ( бройлери, молодняк птиці, несучки та насідки, індики та індичата): лікування птиці, хворої на хронічні респіраторні захворювання (ХРЗ) та альвеолярний сакуліт, інфекційний синусит, які спричинені М. gallisepticum, М. synoviae та М. meleagridis, чутливими до тіамуліну.

Протипоказання: Підвищена чутливість до тіамуліну. Свиням та птиці не застосовувати продукти, які містять монензин, наразин чи саліноміцин, що найменше 7 діб до та після лікування тіамуліном. Це може призвести до погіршення стану здоров’я, чи навіть смерті.

Побічна дія: В деяких випадках після застосування тіамуліну у свиней на шкірі може з’явитися еритема чи легкий набряк.У птиці при застосуванні тіамуліну може зменшуватись споживання води. Залежно від концентрації тіамуліну у водному розчині, зменшується споживання води: при 0,0125%- на 10%, а при 0,025% – на 15%. Це не відображається ні на загальному стані, ні на продуктивності, але необхідно спостерігати за споживанням води, особливо в літній період.

Застосування під час вагітності, лактації, несучості: Тіамулін можна застосовувати під час вагітності та лактації. Тіамулін можна застосовувати для лікування несучок та насідок, оскільки він не впливає на яєчну продуктивність, плодовитість та висиджування потомства курами та індиками.

Взаємодія з іншими засобами та інші форми взаємодії: Препарат заборонено застосовувати одночасно із саліноміцином, монензином, наразином.

Дози і способи введення тваринам різного віку: Свині – перорально з питною водою у дозі:.Для приготування більшого об’єму розчину з водою препарату, спочатку готують концентрований розчин, а потім розводять до необхідної концентрації. Свіжі розчини тіамуліну з водою слід готувати кожного дня.

Спеціальні застереження: Одночасне застосування тіамуліну та іонофора кокцидіостатика – мадураміцину може призвести до затримки росту у курей. Через 3-5 діб після завершення лікування тіамуліном мадураміцин можна застосовувати. Іонофори лазалоцид та семдураміцин не спричиняють подібного.

Період виведення (каренції): Забій тварин та птиці на м’ясо дозволяється відповідно через 2 (якщо доза препарату становила макс. 10 мг/кг маси тіла – свині), 4 (якщо доза препарату становила до 20 мг/кг маси тіла -свині), 2 (бройлери, молодняк птиці, несучки та насідки) та 4 (індики) доби після останнього застосування препарату.

Форми несумісності: Не застосовувати одночасно з монензином, саліноміцином, наразином.

Термін придатності: З роки.Термін придатності після першого відкриття первинної упаковки – 3 місяці.Термін зберігання після того, як препарат був розчинений у питній воді – 24 години.

Особливі заходи зберігання: Сухе, темне, недоступне для дітей місце при температурі від 15 до 25 °С.

Природа і склад контейнера первинного пакування: Пакетики з алюмінієвої фольги по 55,6 та 111,2 г; а також алюмінієві пакети по 1112 г та 5 кг.

Інформація про продукт